otevírání dveří Volejte 722 454 085 - NONSTOP

Jak vybrat zámek / vložku?

Neriskujte nákup se špatnými rozměry!

Volíme, meříme a vybíráme typ vložky

Cylindrické vložky se rozdělují na dvě skupiny, na vložky stavební a vložky bezpečnostní. Stavební vložky jsou vhodné pouze pro použití tam, kde není téměř žádny požadavek na bezpečnost, nebo tam, kde je již bezpečnost zajištěna např. předchozími dveřmi.

Pro správný výběr je tedy nejprve nutné si určit, pro jaké použití vložku potřebujeme, podle toho dále zvolit bezpečnostní třídu a nakonec zjistit správný rozměr.

Máte pojištěný dům proti vloupání? Pozor na požadavky pojišťovny ohledně bezpečnostní třídy! Jde tedy o důležitý parametr při výběru vložky a volby bezpečnostní třídy!Jak vybrat bezpečnostní třídu zámku / vložky

Bezpečnostní vložky rozdělujeme do čtyř skupin, pro správný výběr je zásadní typ dveří a požadavky na bezpečnost. Bezpečnostní třída vložky zámku by měla být tedy vždy minimálně taková, jako je u dveří a jejich kování.

Bezpečnostní třídy vložek a zámku – celkem 4 skupiny

U bezpečnostního kování s překrytem, např. Rostex R1, je třeba počítat s prodlouženým klíčem (klíč je delší o šířku bezpečnostního nálitku, překrytu).

Jak správně naměřit vložku?

Vložku změříme směrem od jejího středového bočního závitu (závit pro šroub, kterým je uchycena v zámku) a to na obě strany. Zde je důležité znát oba rozměry zvlášť, nestačí mít jejich součet. Výsledek měření se uvádí v milimetrech, měřte tedy velmi pečlivě. Postup měření je shodný pro vložky stavební i bezpečnostní.